clock-2846323_1280

Ako zlepšiť spánok a zaspávanie?

Posted on Posted in Zdravie

 

V poslednej dobe sa stále častejšie stretávam či už u klientov alebo bežných ľudí s problémami spánku. Spánok je samozrejme nevyhnutný či už pre oddych organizmu, mozgu, regeneráciu orgánov či rast svalov. Preto vám prinášam pár tipov ako zlepšiť spánok a zlepšiť zaspávanie v podobe tohoto krátkeho článku.

 
1. Spravte si v izbe úplnú tmu. Úplnú.
2. Aspoň hodinu pred spaním nepoužívajte elektronické zariadenia (televízia, mobil, počítač).
3. Skúste pred spaním Medovkový čaj.
4. Tiež pomáhajú prehlbovať spánok doplnky ako Glutamín a ZMA (Zinok), prípadne mierne aj arginín čo sa týka zlepšenia regenerácie.
5. Samozrejme sa vám bude lepšie zaspávať ak ste počas dňa vykonávali určitú fyzickú aktivitu a mali vyváženú stravu spolu s dodržaným pitným režimom.
6. Vhodné je do večere zaradovať zdravé tuky (osobne používam veľkú lyžicu arašidového masla).
6. Ak mávate časté problémy so spánkom, môžete skúsiť k večeri zaradiť 10-15g rýchlych sacharidov (aspoň 2 hod. pred spaním).
7. Dajte si pred spaním teplú sprchu, prípadne v izbe mierne znížte teplotu.
8. Pokojne dýchajte.
9. Chodievajte spávať vždy v rovnakom / podobnom čase (22:00 – 23:00 ideál).
10. Nechoďte spať príliš najedený. Večera by mala byť ľahšia a ideálne je mať medzi večerou a spánkom rozostup aspoň 1-2 hod.

Verím, že vám bude týchto 10 rád užitočných. V prípade, že by ste mali ešte nejaké ďalšie tipy, kľudne ich napíšte do komentárov. Ak vás článok zaujal nezabudnite sledovať tento náš web a taktiež náš Youtube, Facebook či Instagram aby vám nič neušlo. Podeliť sa o svoje skúsenosti alebo nejaké získať môžete tiež v našej facebookovej skupine.

 

Napíšte komentár

Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *