obrz

Cviky na doma | Tréning pre posilnenie celého tela

Posted on Posted in Články, Tréning, Videá

My, čo to myslíme s cvičením a aktívnym životným štýlom vážne, na sebe pracujeme aj počas týchto nelahkých dní, kedy sú fitness centrá pozatvárané a je vyhlásená “domáca karanténa”. Preto som sa rozhodol ukázať vám svoj tréning na doma, ktorý občas používam práve za takýchto okolností. Poďte to skúsiť!

Nové video, ktoré som pre vás natočil vlastne nie je vôbec nové. Má asi 2 roky. Doteraz mali k nemu však prístup len moji klienti a ľudia čo si ho v minulosti zakúpili. Keďže je však takáto situácia a mohlo by byť užitočné viacerým ľuďom, rozhodol som sa ho zverejniť pre všetkých. Áno, zadarmo. Nebudem pýtať dvojnásobok, ponúkať zázračné tréningové plány na doma a podobné hlúposti. Nechcem sa na tejto situácii priživovať ako poniektoré fitness celebritky, fitness influenceri, “rýchlo podnikatelia” a ďalšie jednobunkovce.

Je mi jasné, že tieto domáce tréningy nikdy nebudú také účinné a fitko úplne nenahradia, ale stále je to “aspoň niečo”, či “lepšie ako nič”. Je to spôsob ako spraviť niečo pre seba, pre svoju postavu, vitálnosť, zdravie, kondičku, letnú postavu a hlavne ako vyplniť tieto dni doma aj pre tých, ktorý nemajú žiadnú domácu posilku, workout park v okolí, prípadne ak bude zima alebo dážď.

Tréning na doma je zostavený z cvikov, ktoré môžete vykonávať kdekoľvek. Nepotrebujete k nemu žiadne špeciálne vybavenie. Samozrejme ak doma nejaké to vybavenie máte, kludne ho použite, prípadne si nejaké cviky doplňte alebo zameňte aj za použitia vašeho náradia. Týmto cvičením zapojíte celé telo a určite dá zabrať trocha aj vašej kondičke.

Ako sa dočítate aj v popise pod videom, tento tréning na doma pre posilnenie celého tela je mojou vlastnou alternatívou HIIT tréningu a tvoria ho cviky s vlastnou váhou zapájajúce celé telo. Tréning vám môže pomôcť posilniť celé telo, zlepšiť kondíciu a tiež spáliť prebytočný tuk. Je vhodný pre každého, mužov ako aj ženy a dá sa odcvičiť takmer kdekoľvek. Navyše nie je ani nejak časovo náročný.

Zoznam cvikov:
1. Angličáky: 03:10
2. Horolezec: 03:55
3. Výkroky: 04:42
4. Kliky: 05:40
5. Bicyklovacie brušáky: 06:55
6. Kliky na ramená / potapač: 08:00
7. Drepy s výtlakmi: 09:45
8. Hyperextenzie: 11:43
9. Výpady s výskokom: 13:20
10. Záklony na predné stehná: 14:42
Toto kolečko cvikov zopakujeme dokopy 4x.

Každý cvik vykonávame 1 minútu a potom nasleduje 30 sekundová prestávka.

Po dokončení kludne odporúčam dať si ešte na záver Plank povedzme 1-2 minúty (kto vydrží aj viac).

Verím, že keď tréning skúsite tak sa vám bude páčiť, dajte mi vedieť napríklad v komentári. Taktiež budem určite rád aj za odoberanie môjho youtube kanála, naplánované mám aj ďalšie videá takže sa máte na čo tešiť.

Rád budem tiež za prípadný lajk či zdielanie.

Sledovať ma môžete tiež na instagrame @realvikingfit či na facebookovej stránke Viking Way.

 

Napíšte komentár

Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *