sava3

Moja prvá Viking Way prednáška o výžive, cvičení a motivácii sa stala skutočnosťou – REPORT

Posted on Posted in Blog, Články

Na stránke bolo nejakú dobu ticho, no my sme rozhodne nespali. Pracovali sme a dosahovali aj nové méty. Presne tak, ako už názov napovedá narážam na moju prvú fitness prednášku, ktorá sa ku koncu roka 2018 stala skutočnosťou (Viking Way – Prednáška o výžive, cvičení a motivácii s Martinom).

Dostávam občas od vás správy s otázkami (ok, dostal som ich dokopy možno tak 5 😀 ale predsa…) čo to bolo za prednášku, o čom bola a či budú aj ďalšie. Nakoľko to celé dopadlo nad moje očakávania, rád sa myšlienkami k tejto udalosti vrátim a napíšem pre vás krátky report z miesta činu, ako to celé vzniklo a ako to celé prebiehalo, taktiež zhodnotenie, pár okrajových slov aj ďalšie plány v tomto smere.

Zoberiem to pekne od začiatku. Ako iste viete z mojich sociálnych sietí, najmä instagramu, často navštevujem kaviareň Savanna Café na ulici Rastislavova 1, väčšinou práve kvôli raňajkám, či inému jedlu. Menežérom je môj dobrý kamarát, no a ten jedného pekného dňa prišiel s nápadom: Čo keby si tak u nás urobil prednášku? Bývajú tam z času na čas rôzne podujatia, tak prečo nepriniesť trocha “fitness”. Rozmýšlal som asi tak 4 sekundy a hneď som súhlasil. Jasné, že som do toho okamžite šiel. Pre mňa veľká príležitosť a nový krok dopredu pre môj projekt Viking Way. Tak sme si dohodli termín a ja som sa pomaly pustil do príprav.

Prišiel deň D, 29. december 2018, 15:15. Prišli sme do kaviarne o niečo skôr aby sme si všetko nachystali. Vstupné bolo samozrejme zadarmo, hádam nebudem pýtať peniaze za prvú prednášku. Dlho som sa rozhodoval v akej forme to pripraviť, no nakoniec som zvolil hovorenú prednášku s prezentáciou, viacmenej v podobe obrázkov v pozadí. Kaviareň sa pomaly začala napĺňať, prišli mnohí známi, priatelia ale aj neznámi. Dokonca sa účasť stala medzinárodnou, prišla celá partia z Chrámu Síly z Přerova na čele s kamarátom Jiřím Tkadlčíkom. Podpora najsilnejšieho muža sveta do 105kg na mojej prvej prednáške spolu s celou partiou strongmanov a lifterov či lifteriek, ktorí z Česka cestovali cez 100km ma veľmi potešila, naozaj si to moc vážim. Samozrejme každého jedného čo prišiel. Zrazu sa naplnila celá kaviareň. Áno, bolo proste plno! Cez 30 ľudí! Nehovorím, že som nemal z toho trochu stres, ale prišiel čas začiatku, 16:00 a akonáhle som začal rozprávať, stres opadol. A rozprával som naozaj vela! 😀 viac ako som plánoval. Z plánovanej hodiny boli dve 😀

Témy boli rôzne, snažil som sa postaviť prednášku tak, aby som luďom povedal niečo o sebe, značke a projekte Viking Way, prešiel tie podľa mňa najpodstatnejšie témy a hlavne aby prednáška dala niečo začiatočníkom rovnako ako aj pokročilejším. No a podla referencií myslím, že sa aj podarilo, z čoho mám naozaj úprimnú radosť. Rozprávalo sa o dôležitosti zdravia, benefitoch ktoré prináša cvičenie, o výžive, o tréningu, o motivácii a keďže boli 2 dni pred silvestrom tak aj o novoročných predsavzatiach. Na záver bola možnosť otázok na ktoré som odpovedal. Bol som rád, že sa ludia zapájali.

sava1

Po prednáške bola možnosť zakúpiť si tričká, nálepky aj nové náramky Viking Way a podporiť tak projekt. Taktiež sme sa ešte chvílu zdržali na mieste a pokecali s luďmi čo prišli. Teší ma, že sa to luďom páčilo, že ich to o niečo obohatilo, aj že bolo plno a bolo teda spokojné okrem mňa a ludí aj vedenie kaviarne. Samozrejme to nebolo dokonalé, na prvý krát ani nemohlo byť. Uvedomujem si vela chybyčiek a vecí, čo by sa dali zlepšiť, no aspoň mám na čom pracovať. Dokonca som nadviazal aj niekoľko nových spoluprác. Po ukončení sme sa vybrali v užšom česko slovenskom kruhu si zatrénovať do fitka a potom sa spoločne navečerať. Veď ako lepšie zakončiť deň?

sava2

Na záver chcem poďakovať naozaj každému jednému, čo si našiel čas a prišiel. Rovnako tak ale aj ďakujem vedeniu Savana Café a Zdenovi za príležitosť. A tiež všetkým ostatným čo podporujú Viking Way alebo čo sa stali súčasťou, lebo táto značka je aj o vás. Je o nás všetkých, ktorí na sebe tvrdo pracujeme a nevzdávame sa v boji na ceste za svojimi cielmi. Ktorí vieme, že cesta je viac ako ciel a preto do nej dáme všetko. Nech sú prekážky či ciele akékoľvek.


Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Denko ❌VIKING WAY✖® (@realvikingfit),

No a aké sú teda ďalšie plány? Určite to nebola posledná prednáška, to vám slubujem. Verím, že ešte bude možnosť seminár tohoto typu niekde odprednášať. A okrem toho, naskytla sa možnosť spracovať aj nové konkrétnejšie témy a spraviť v Savana Café aj ďalšie prednášky, dokonca možno v pravidelných časových intervaloch na rôzne témy. Tak čo, ideme na to? …

 

Ak ťa zaujíma čo robím, chceš sledovať projekt a značku Viking Way či moju cestu, nezabudni sledovať aj Instagram a Facebook. Zaujímavý obsah môžeš nájsť aj na Youtube kanále kde postupne pribúdajú nové videá.

Napíšte komentár

Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *