O mne

“Fitness mi zmenilo život. Nieje to len o vyrysovaných svaloch a veľkej sile. Je to aj o zdraví, komplexnosti a o tom, aby sa človek vo svojom tele cítil dobre. Okrem pekného a silného tela budujete aj svoju hlavu, psychiku, disciplínu, sebavedomie, vytrvalosť. Telo, zdravie a život máme len jeden. Chcem ľuďom priniesť dôveryhodné informácie, moje tipy a skúsenosti, na základe ktorých môžu napredovať a zlepšovať sa. Ako sa k nim postavia a čo si z nich vezmú je už len na nich.”
– Martin Denko, tvorca projektu Viking Way

Nájdeš nás aj na Facebook stránke a skupine.
Máme aj Youtube Kanál.
Sleduj ma aj na Instagrame.

 

Čo je to Viking Way?

“It’s about the way, not the destination. / Je to o ceste, nie o cieli.”

Chcem pomáhať ľuďom na ceste za ich cielmi. Zameral som sa na viac ako len tréningové, výživové poradenstvo a svoju kariéru. Preto som sa rozhodol založiť projekt, značku, ktorá všetko zastreší. Ukáže ľudom moju cestu, inšpiruje a prinesie nové informácie pre ich rozvoj, ale aj spojí komunitu ľudí so záľubou pre aktívny a zdravý životný štýl, so záľubou pre fitness. Ľudí, ktorí na sebe neustále pracujú, snažia sa rozvíjať a napredovať. Ľudí, ktorí sa neľutujú ale príjamjú výzvy, dosahujú a dávajú si nové ciele. Padajú a vstávajú, bojujú, brodia sa bahnom, no hlavne neprestávajú kráčať na svojej ceste, nech je cieľ akýkoľvek a akokoľvek ďaleko. Vytrvalých a silných ľudí. Pridaj sa alebo sleduj našu cestu.

Zdravie, pohyb, tréning, strava, psychika, motivácia ale aj veľa iného, čím sa chcem zaoberať. Chcem ľuďom pomôcť na ich ceste. Či už za vysnívanou postavou, silovým progresom, lepšou kondičkou, lepším zdravým, spoznať svoje telo a zistiť ako funguje, cítiť sa dobre alebo len nájdením motivácie či inšpirácie. Prinášať informácie, tipy a skúsenosti, ktoré vám pomôžu rozšíriť obzory, naučiť sa niečo nové, pochopiť základné princípy a hlavne vás posunú ďalej. Pomôžu s progresom, s efektívnym trénovaním a stravovaním sa. Treba pochopiť, že skratky neexistujú, naozaj funguje len podstivá a vytrvalá práca. Koľko do toho dáte, toľko sa vám vráti.

O mne:

Meno: Martin Denko
Osobný tréner a online tréner, komplexný športovec, záchranár
Dátum narodenia: 14.2.1995
Vzdelanie: Urgentná Zdravotná Starostlivosť
Bydlisko a miesto pôsobenia: Trenčín (+ online služby)


Volám sa Martin Denko a som záchranár, osobný tréner a taktiež online tréner. Venujem sa prevažne fitness a silovým disciplínam, ale zaujímam sa aj o pohyb a šport celkovo, o stravu, zdravie, psychológiu a mentálny koučing. Mám rád hory, prírodu a cestovanie. Študoval som na vysokej škole Urgentnú zdravotnú starostlivosť (v skratke záchranárstvo) v Nitre, kde som sa podrobnejšie učil ako funguje ľudské telo. Absolvoval som aj viaceré kurzy, vrátane Trénerského kurzu SAFKAST, čiže som certifikovaný tréner fitness, kulturistiky a silového trojboja.
Ponúkam osobné tréningy a osobné spolupráce v Trenčíne, online poradenstvo a online spolupráce, jedálničky a tréningové plány na mieru pre dosiahnutie vašich cieľov.

Športu sa venujem od malička, vždy som mal určitý pohyb od hokeja, futbalu a kolektívnych športov až po bojové športy, ale nikdy som pri ničom príliš dlho nevydržal, kým som sa nedostal k cvičeniu.  V období okolo puberty som žil dosť nezdravým životným štýlom a bol som skôr ten typ flákača. Od doby čo sa priblížila dospelosť sa môj životný štýl radikálnym spôsobom zmenil. Značne tomu prispela aj nová záluba vo fitness, z ktorej sa stal nový životný štýl. Budovanie postavy, dosahovanie cielov, posúvanie limitov v rôznych smeroch ma začalo napĺňať a dávalo mi zmysel stále viac.


Prvý krát som do posilovne teda zavítal keď som mal asi 15 rokov. Vtedy som mal pri výške 196 cm váhu 68kg. Začiatky boli ťažké. Prvý rok bol katastrofický, cvičenie nemalo absolútne žiadnu štruktúru ani techniku a niečo ako cielená strava mi nič nehovorilo. V prvých dvoch rokoch som pomaly začínal chápať pohyb, že treba trénovať pravidelne a nie len keď sa ti chce, že si treba tréning nejak usporiadať, ako by mali fungovať rôzne cviky a ako ich zacieliť, že strava je neodlúčiteľnou súčasťou a všetky tieto ďalšie podstatné fakty. Taktiež som sa dostal do bodu, kedy som pochopil, že toto je to čo ma napľňa. Začal som sa o túto tematiku zaujímať, študovať ju, učiť sa, získavať nové vedomosti a skúsenosti od lepších. A učím sa dodnes.

Na otázku koľko už cvičím alebo koľko sa tomu už venujem preto zväčša odpovedám zaokruhlene niekedy od 2. ročníka strednej školy, to bolo cca niekedy v lete roku 2012 (letné prázdniny) keď som mal asi 17 rokov. V tej dobe som sa konečne odhodlal, urovnal si to v hlave a začal postupne prispôsobovať životný štýl svojej ceste, ktorou som sa vydal. Po strednej som si spravil trénerský kurz a začal sa zaujímať o tréning a stravu aj v širšom spektre.
Na vysokej škole nastal ďalší zlom. Anatómia, fyziológia, biochémia a kopec nových informácií a vedomostí. Okrem toho aj skúsenosti z praxe, prvý kontakt s nemocnicou a chorými ľuďmi, zlou životosprávou, ochoreniami a smrťou. Je smutné, že za väčšinu zdravotných problémov môže práve zlá životospráva. Aj to ma utvrdilo, že chcem ľuďom pomáhať nie len ako záchranár, ale aj ako tréner – prevencia je dôležitá a rád by som aj v tomto ľuďom pomohol, predísť alebo zmierniť začínajúce zdravotné problémy skôr ako vyvrcholia. Okrem toho som si uvedomil, že zdravie máme len jedno a keď si ho raz pokazíš, nikto ti druhú šancu nedá. A taktiež telo. Telo, v ktorom prežiješ celý život a ktoré potrebuješ na čokoľvek, čo budeš chcieť v živote robiť. Preto sa oňho treba starať. Začal som trénovať pod vedením rôznych trénerov a učiť sa od lepších. Tak som sa spoznal aj s Jirkom Tkadlčíkom, ktorý ma toho vela naučil a učím sa od neho stále.


V podstate sa denno denne venujem tomuto aktívnemu životnému štýlu. Inak to ani neviem. Na neustálom zlepšovaní sa a dosahovaní rôznych cielov som sa stal závislým. Dnes mám 96 kg pri rovnakej výške 196 cm.  Denne sa snažím na sebe pracovať, vzdelávať sa, zlepšovať sa vo všetkých smeroch a učiť sa od lepších, vždy keď mám príležitosť. Už to nieje čisto len o budovaní postavy, ale aj o všestrannosti, funkčnosti tela, rozvoji sily, budovaní psychiky. Všetko stále naturálne. Všetky vedomosti a skúsenosti som nadobudol sám na sebe. Učil som sa na vlastných chybách a prekonal aj určité zranenia. Pochopil som ale aj, že život sa neodohráva iba v posilovni, ale aj vonku. Život je len jeden a treba si ho užiť.

Verím, že moje nadobudnuté skúsenosti a vedomosti vyzreli do takej úrovne, kedy som pripravený posunúť ich ďalej a pomôcť aj ostatným.

Začal som trénovať ľudí a oni začali dosahovať výsledky, Preto som sa rozhodol založiť projekt Viking Way. Aby sa mohol niesť v širšom duchu, ako len poradenstvo alebo posilovňa. Aby bol odrazom mňa, aby pomáhal ľuďom na ceste za ich cielmi. Aby motivoval a inšpiroval.

Prečo Way je teda asi jasné. Ale prečo Viking?  Skúsim to vysvetliť v skratke. Okrem toho, že sám som ten severský typ (ako mi bolo viac krát povedané) tak sa zaujímam o vikingskú tematiku už dlhšie. Zaujala ma ich bojovnosť, vytrvalosť, odvaha. Nebáli sa smrti, verili že posmrtný život si musia zaslúžiť. Tešili sa na smrť v boji, na svoje nebo, Valhallu kde sa dostali len bojovníci. Verili v česť a boli prepojený s prírodou. Dokázali na ich dobu nepredstaviteľné veci. Preto som sa slovo Viking rozhodol ako symbol sily a vytrvalosti použiť, navyše to má aj pre mňa osobne určitý význam. Chcem aby názov charakterizoval každého, kto je ochotný obetovať všetko úsilie na ceste za svojimi cielmi. Kto nehladá skratky ale šlape si podstivo svoju cestu krok po kroku, lebo vie, že cesta človeka je jeho skutočným odrazom. V logu sa nachádza medveď, ktorý charakterizuje silu a vlk, ktorý charakterizuje vytrvalosť a disciplínu.

Tiež by som chcel projektom vyzdvihnúť dôležitosť plnenia si snov a cieľov, krásu športu a pohybu, hodnotu a krásu ľudského zdravia, tela, sily (nie len tej fyzickej) ale taktiež hodnotu, krásu a nevyhnutnosť prírody od ktorej sa ľudstvo stále viac vzďaľuje. Verím, že spolu vybudujeme nielen značku ale tiež určitú komunitu, “svorku vlkov”.

Môj život je cesta, môj život je cesta plná cielov…

Poďakovanie

Na záver by som sa chcel poďakovať ľuďom, vďaka ktorým som ja a vďaka ktorým je Viking Way. Na prvom mieste ďakujem za všetku pomoc a podporu rodine, mame, otcovi a sestre. Oci, aj keď sa už na nás pozeráš z hora, nikdy ti nezabudnem všetko čo si pre mňa v živote spravil a že si ma vždy vo všetkom podporoval<3. Rovnako partnerke za podporu, že to so mnou ťahá, že uverila môjmu snu a že mi je parťákom vo všetkom. Všetkým dobrým kamarátom, ktorí sú mi ako bratia, vy viete. Všetkým sparingom, s ktorými vymačkáme z tréningu vždy maximum, tým čo majú rovnaké životné vízie a sú mi inšpiráciou. Ďalej všetkým tým, ktorí mi radili a učili ma v začiatkoch alebo učia aj teraz, trénerom ktorým som prešiel cez ruky, pomohli mi naskočiť do tohoto vlaku. Menovite ďakujem dlhoročnému sparingovi Zdenovi, trénerovi a kamarátovi Jirkovi s Valdou, od ktorých som sa vela naučil, ktorí ma tiež posúvajú a inšpirujú. Lubovi za fitko v ktorom sme mohli začať ako mladí chalani bez peňazí a ktoré sa pre nás stalo srdcovým miestom. Norovi za to, že ma nakopol naštartovať tento projekt. Všetkým ktorí ma motivujú a inšpirujú, aj keď o tom možno ani nevedia :) Škole (teda najmä profesorom a doktorom) za vedomosti. Všetkým, ktorí mi v živote akokoľvek pomohli, posunuli ma či podporili tento projekt. Všetkým klientom, ktorí sa rozhodli trénovať pod mojím vedením, vy sa učíte odomňa a ja od vás. Každému jednému kto sleduje tento projekt za podporu, pomoc. Všetkým čo so mnou spolupracujú. Bohu za život, životu za šancu, nepremárnim ju!. Veľké a úprimné ĎAKUJEM všetkým.

Celý tento predslov by som zakončil citátom:

“Není snadné cesty!”
-Jirka Tkadlčík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *