O mne

“Nechcem ľudí presviedčať o svojich názoroch ani im vnucovať nejaké poznatky. Chcem im priniesť dôveryhodné informácie, na základe ktorých si môžu (nemusia) vytvoriť vlastný postoj a užitočné vedomosti. Ako sa k nim postavia je už len na nich.”
– Martin Denko, tvorca projektu Viking Way

Nájdeš nás aj na Facebook stránke a skupine.
Máme aj Youtube Kanál.
Nájdeš ma aj na Instagrame.

 

Čo je to Viking Way?

“It’s about the way, not the destination. / Je to o ceste, nie o cieli.”

Chcel som sa zamerať na viac ako len tréningové a výživové poradenstvo a svoju kariéru. Preto som sa rozhodol založiť projekt, značku, ktorá okrem toho, že ukáže ľudom moju cestu a naučí niečo nové aj spojí komunitu ľudí s rovnakými záľubami, podobnou životnou cestou, silou a vytrvalosťou (nie len tou fyzickou) a tiež dokáže dostať ďalej moje skúsenosti, vedomosti ale aj zážitky.  Zdravý životný štýl, tréning a strava, šport ale aj veľa iného. Sme značka, komunita, presvedčenie a motivácia pre ľudí so životnou cestou. Pridaj sa alebo sleduj našu cestu.

Chceme ľudí naučiť a motivovať k určitým veciam, ktoré sú ľudskému telu prirodzené a ako ich robiť aby sa stále zlepšovali. Či už nejaké základné stravovacie návyky alebo pohyb. Najmä pohyb. Dnešné generácie sú čim ďalej pohodlnejšie a snažia si čo najviac všetko zjednodušiť. To ale nieje cesta k zdraviu ani k šťastiu. Rob preto to čo ťa baví robiť, hýb sa, začni športovať, bež von alebo tam kde sa to dá robiť a ži! Ži ten intenzívny život, ktorý žijeme my a užívaj si ho s nami. Zlepšuj sa a pracuj na sebe.

O mne:

Meno: Martin Denko
Osobný tréner a online poradca, športovec
Vek: 22
Vzdelanie: Študujem Urgentnú Zdravotnú Starostlivosť
Bydlisko a miesto pôsobenia: Trenčín / Nitra


Volám sa Martin Denko a som osobný tréner. Venujem sa prevažne bodybuildingu, fitness a zdravému životnému štýlu ale okrem toho aj pohyb, šport a strava celkovo. Ponúkam osobné tréningy, online poradenstvo, jedálničky a tréningové plány na mieru pre dosiahnutie vašich cieľov. Aktuálne kvôli kombinácii školy a športu nemám moc voľného času, preto sa venujem najmä online trénerstvu a poradenstvu, prípadne robím náučné stretnutia a tréningy na ktorých sa snažím odovzdať klientovi informácie s ktorými môže ďalej pracovať. Momentálne študujem na vysokej škole Urgentnú Zdravotnú Starostlivosť v Nitre kde sa podrobnejšie učím ako funguje ľudské telo.

Športu sa venujem od malička, vždy som mal určitý pohyb od hokeja, futbalu a kolektívnych športov až po bojové športy, ale nikdy som pri ničom príliš dlho nevydržal, kým som sa nedostal k cvičeniu.  V období okolo puberty som žil dosť nezdravým životným štýlom a bol som skôr ten typ flákača. Od doby čo sa priblížila dospelosť sa môj životný štýl radikálnym spôsobom zmenil. Zrejme tomu prispela kombinácia novovzniknutej závislosti na cvičení, budovaní postavy a celkovom posúvaní svojich limitov v akomkoľvek smere, vyspelejší pohľad na svet a život alebo skúsenosti z prostredia nemocníc. Asi okolo 15. roku života som sa začal zaujímať o posilovňu, avšak vtedy to bola len občasná návšteva a zdvíhanie prázdnych činiek.


Vtedy som mal pri výške 196 cm váhu 68kg. Začiatky boli ťažké. Prvý rok bol katastrofický, cvičenie nemalo absolútne žiadnu štruktúru ani techniku a niečo ako cielená strava som nemal potuchy, že vôbec existuje. Niektoré mesiace som sa zas skôr poflakoval, najmä keď som nemal s kým chodiť cvičiť alebo v lete keď bolo teplo. Našťastie kamoši a aj otec chodievali cvičiť a tak som nikdy úplne z tohoto obehu nevypadol. V prvých dvoch rokoch som pomaly začínal chápať pohyb, že si treba tréning nejak usporiadať, ako by mali fungovať rôzne cviky a ako ich zacieliť, že strava je neodlúčiteľnou súčasťou a všetky tieto ďalšie podstatné fakty. Taktiež som sa dostal do bodu kedy som pochopil, že toto je cesta ktorou chcem ísť celý život a že toto bude mojim životným štýlom. Začal som sa o túto tematiku zaujímať, študovať ju, učiť sa, získavať nové vedomosti a skúsenosti od lepších a to robím dodnes.

Na otázku koľko už cvičím alebo koľko sa tomu už venujem preto zväčša odpovedám zaokruhlene niekedy od 2. ročníka strednej školy, to bolo cca niekedy v lete roku 2012 (letné prázdniny) keď som mal asi 17 rokov. V tej dobe som sa konečne odhodlal, urovnal si to v hlave a začal postupne prispôsobovať životný štýl svojej ceste ktorá ma napĺňala. Až od tej doby by sa to totiž dalo nazývať cvičením. Dnes je to preto okolo tých 5 rokov, aj keď presne to asi nikdy nedokážem vypočítať. Nikdy som nebral žiadne podporné látky, vždy som išiel čisto.


Od tej doby sa denno denne venujem tomuto aktívnemu životnému štýlu. Inak to ani neviem. Na neustálom zlepšovaní postavy aj sily som sa stal závislým. Dnes mám 95 kg pri rovnakej výške 196 cm.  Denne sa snažím na sebe pracovať, vzdelávať sa, zlepšovať sa vo všetkých smeroch a učiť sa od lepších vždy keď mám príležitosť. Už to nieje čisto len o budovaní postavy, aj keď sa o to stále aktívne snažím, ale snažím sa rozvíjať aj funkčnosť tela a silu v celej jej kráse. Všetko stále naturálne. Všetky vedomosti a skúsenosti som nadobudol sám na sebe. Učil som sa na vlastných chybách a prekonal aj určité zranenia. Tiež mám rád akýkoľvek šport a pohyb a preto sa rád zapájam aj do iných aktivít a učím sa stále nové veci, aj mimo posilovňu a kuchyňu.

Verím, že moje nadobudnuté skúsenosti vyzreli do takej úrovne, kedy som pripravený posunúť ich ďalej a pomôcť aj ostatným.

Preto som sa rozhodol založiť projekt Viking Way, ktorý bol spočiatku len myšlienkou charakterizujúcou moju cestu. Aby sa mohol niesť v širšom duchu ako len poradenstvo alebo posilovňa. Našiel som si svoju životnú cestu ktorá ma napĺňa a prestal som sa pozerať na to čo si o tom myslia iní. Idem za svojimi cieľmi a moja cesta bude svedectvom.

Prečo Way je teda asi jasné. Ale prečo Viking? To je trochu zložitejšie, preto to skúsim vysvetliť v skratke aj keď je za tým viac. Už dlhšiu dobu som sa stretal s názormi ľudí, že vyzerám ako “zo severu”. Ten typ severského vzhľadu a povahy. Medzi tým som sa začal zaujímať o Vikingskú tematiku a oslovila ma ich bojovnosť a sila. Oslovilo ma veľa vecí. Často boli spätí s prírodou a napriek tomu, že mali silnú vieru v osud a predurčený priebeh života vždy s tým bojovali a snažili sa to zmeniť. Nebáli sa smrti, dokonca sa na ňu tešili. Tešili sa do ich neba, do Valhally. Snažili sa tiež žiť tak aby ich život bol ich odrazom, aby ich odchod stál za to a česť pre nich znamenala naozaj veľa. Preto som sa slovo Viking rozhodol ako symbol sily celkovo priniesť aj do názvu môjho projektu. Chcel by som aby charakterizoval každého, kto to vidí alebo má podobne a tiež si našiel tú svoju určitú cestu životom.

Tiež by som chcel projektom prispieť k vyzdvihnutiu plnenia si snov a cieľov, krásu športu a pohybu, hodnotu a krásu ľudského zdravia, tela, sily (nie len tej fyzickej) ale taktiež hodnotu, krásu a nevyhnutnosť prírody od ktorej sa ľudstvo stále viac vzďaľuje. Verím, že spolu vybudujeme nielen značku ale tiež určitú “svorku vlkov”.

Poďakovanie

Na záver by som sa chcel poďakovať ľuďom, vďaka ktorým som ja a vďaka ktorým je Viking Way. Na prvom mieste sú to určite rodičia, sestra a rodina, za podporu a pomoc vo všetkom aj napriek obavám o mňa, vieru vo mňa. Taktiež partnerke za podporu, že to so mnou zvláda a chápe môj životný štýl, že uverila môjmu snu. Všetkým kamarátom a mojim “bratom”, ktorí ma taktiež prijali napriek zmenám ktoré som v životnom štýle uskutočnil, že to chápu a podporujú. Všetkým tým, ktorí mi radili v začiatkoch alebo aj teraz a pomohli mi naskočiť do tohoto vlaku, alebo tým s ktorými sme začínali a aj tým ktorí mi robia sparingov a pomáhajú tak vyťažiť z tréningu maximum, prípadne sa vydali na túto cestu so mnou (ako napr. Nitrianske trio miesičov, Jakub a naše začiatočnícke pobyty v posilovni do pol noci). Menovite chcem poďakovať bráškovi a sparingovi Zdenčimu, s ktorým sme spolu začínali a spolu to aj tak nejak viac či menej ťaháme doteraz, za rady a motiváciu v začiatkoch, za prvé vedomosti, za to že ma pohltil bodybuilding natoľko, že som ním začal žiť, za podporu, úprimnosť a vernosť. Strýkovi za rady v začiatkoch. Lubovi za fitko v ktorom sme mohli začať ako mladí chalani bez peňazí a ktoré sa pre nás stalo srdcovým miestom, druhým domovom, kde som sa mohol všetko naučiť a do ktorého sa vždy rád vrátim, ktoré môžeme brať ako svoje. Norovi za to, že ma nakopol naštartovať tento projekt a pomáha mi dať to dokopy. Majcovi za to, že aj keď možno o tom ani nevie, tým ako maká je veľkou motiváciou. Všetkým vzorom za motiváciu, každému od ktorého som si mohol niečo vziať. Skúsenejším a škole (teda najmä profesorom a doktorom) za vedomosti. Všetkým, ktorí mi v živote akokoľvek pomohli, nezabúdam. Tým ktorí uškodili, poučili ma. Každému jednému kto sleduje tento projekt za podporu, pomoc. Sponzorom, že mi uľahčujú moju cestu. Každému kto bol a je ochotný spolupráce, grafikom Jirkovi, že vždy pomôže keď niečo na rýchlo treba a Ivovi, že mi to všetko pomáha ťahať a realizovať z grafickej stránky a tiež, že si ma v podstate doviedol do našej posilky po prvý krát. Je to aj o vás. Bohu za život, životu za šancu. Nepremárnim ju, dám do nej maximum! Veľké a úprimné ĎAKUJEM.

Ďakujem aj ľuďom, ktorí podporili projekt na štartovači. Menovite: Marek Michalec, lukinokovac, Martin Ševčík, Iva Mičuda, Mikik7811, kikakozuskova, Beny Blizik, d.sekeres231, MARCEL.GAZDIKTN, Filip Velecky, Martin Mesároš, livia.pavlackova, Alzbetavcelkova, Zvonarovadominika153, Marcel Václav, eva.knaperekova, mariankulik, Marek Mičuda, Lukáš Chmúrny, Marek Holúbek, adrianhracek, r.stanek385, Adoko13, andreagedaiova1, Štefan Galanko, Nikoleta Crkoňová, Richard Obuch, Bkrizakova, Žužu Vodáčková, Dominik Sýkora, basskid, vidiecanova.denisa, zuffova.simona.zs, Sport SK/CZ, contopeter, j.veres, Martin Mrník, barbora.contoova, Pavol Zavodsky, Veronika Koniarová, Jakub Nitschneider, heluska.pleskova, matejbegan19, schulz, Michal Iľaš, 8michalik8, Stanislav Jaroš, Kristína Mikušová, gamerko a tak isto všetkým ANONYMOM! 

Celý tento predslov by som zakončil citátom:

“Není snadné cesty!”
-Jirka Tkadlčík


POZRI SI PONÚKANÉ SLUŽBY

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *