vidcov

Ako som nabral 30kg svalovej hmoty?

Posted on Posted in Blog, Články, Tréning, Videá, Výživa

Nové video je tu, po krátkej pauze som sa rozhodol opäť pustiť do natáčania. Ako prvé som sa rozhodol spracovať na základe podnetov od vás video na tému “Ako som nabral 30kg svalovej hmoty”? a popísať vám tak v skratke cestu k mojej fitness premene. Ak však čakáte príbeh s rýchlym a ľahkým návodom ako nabrať svaly bez námahy za mesiac, môžete sa však rovno otočiť.

Sem tam mi príde nejaká tá správa typu: “Ako si to dokázal tak nabrať?” “Ja som ektomorf, ja nedokážem nabrať svaly.” “Cvičím a jem koľko vládzem ale aj tak mi to vôbec nejde.” “Skúsil som už všetko!” …všetko asi nie. Úplne totiž postačí vytrvalosť, trpezlivosť a nejaké to základné “know-how”. Na začiatok si treba uvedomiť, že žiadne skratky jednoducho neexistujú. Ak chcete kvalitné, dlhodobo udržateľné výsledky, zabere to určitý čas a tiež to nebude celkom zadarmo. Ako to teda bolo u mňa?

Začínal som na 68kg pri 196cm a za cca 8 rokov som sa postupne dostal na 98kg, pri čom väčšinu váhového prírastku tvorí práve svalová hmota. Chcel by som podotknúť, že všetko naturálne. Ako ludia radi používajú zaradenia do somatotypov, bol som práve ektomorf. Napriek tomu sa mi podaril myslím si, že celkom slušný výsledok a rovnako sa môže podariť dosiahnuť podobný výsledok každému, aj tebe. Nech už je tvoj ciel naberanie, chudnutie, či čokoľvek iné. A nie, nezáleží ani na tom, aký si somatotyp, či akú máš genetickú výbavu. Iste, genetika nás a naše výsledky dokáže výrazne ovplyvniť, no aj cez to sa dá prepracovať. Verím, že video vám prinesie inšpiráciu, motiváciu, tipy na čo sa zamerať, prípadne vás možno nejakým spôsobom posunie ďalej či správne nasmeruje.

Vo videu postupne rozoberám rôzne štádiá, ktorými som postupne prechádzal na svojej ceste. Veci, ktoré som si musel uvedomiť a aplikovať ich, aby som sa dokázal posunúť ďalej. Cez tréning, stravu, nastavenie psychiky, rovnováhu či tréningové princípy. Taktiež uvidíte rôzne štádiá mojej premeny až po dnešok. Viac si ale už pozrite sami. Stačí kliknúť na video nižšie.

Ak sa vám video páčilo určite nezabudnite odoberať môj youtube kanál. Rád budem tiež za prípadný lajk, komentár či zdielanie. Čoskoro sa môžete tešiť na nové videá.

Sledovať ma môžete tiež na instagrame @realvikingfit či na facebookovej stránke Viking Way.

Napíšte komentár

Komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *